Taşın Doğadan Sanatla Buluştuğu Adres...
BİZİ ARAYIN
  • Çalışma Saatlerimiz
    PZT - CMTS 09:00 / 18:00
  • 0352 661 55 99
Anasayfa Hakkımızda
Hakkımızda
    Firmamız Adaca Dogaltaş Madencilik Ltd Şti 2004 yılında Kayseri Develi/Tomarza ilçesinde, halen yönetim kurulu başkanı olan Mehmet Acet tarafından dogaltaş sektöründeki 30 yılı aşan birikim ve tecrübe sonucunda kurulmuştur. Günümüzde ülkülerimiz doğrultusunda diktiğimiz Ay Yıldızlı Bayrağımızı aile ilçemiz Türkiye Cumhuriyeti devletimiz için ekonomik ve isdihdam adına güçlenerek daha yüksek hedeflere taşımak için yeni kuşak mirasçılarına devir teslim sürecinin gururunu yaşamaktadır. Firmamız Kayseri taşı, Tomarza taşı, dogaltaş  madencilik taş ocağı işletmeciliğinde öncü  olduğunu  İspanya İbiza Stone Henge ve Nevşehir Kapadokya Ürgüp, Göreme arazi sanat parkındaki  20 metre boyu 80 ton ağırlığı tek parça Laguna Bazalt taş sütunları imalat ve montajını yaparak dünyada benzeri olmayan sanat eserlerine imza atarak kanıtlamıştır.
     Adaca Doğaltaş Madencilik olarak Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden işletme ruhsatlı  maden taş ocaklarımızda blok taş olarak satışını yaptığımız ve kendi fabrikamızda kesip işlediğimiz dogaltaşlar  Gülkurusu Andezit Taşı, Kayseri Taşı, Gri Andezit Taşı, Atlantis Bazalt Taşı, Laguna Bazalt Taşı, Siyah Tüf Taşı, Antik Sarı Taş, Vişne Taşı, Kahve Taş ignimbirit  taşlarıdır.
     Taş işleme, kesme fabrikamız 10.000 metrekare açık 800 metrekare kapalı  alanda kurulu çok sayıda makina araç gereçlerle, taş ocakları fabrika dahil yaklaşık 30 kişilik idari ve teknik personel  faaliyet göstermektedir. Günlük üretim kapasitemiz blok taşlarda yaklaşık 70 metreküp  fabrika kesme çift vardiya yaklaşık 600 metrekaredir.
        Kayseri taşları, Tomarza taşları geçmişten beri sayısız tarihi eser ve yapılarda kullanıldığı gibi  günümüzde  ise sertlik derecesi, işleme, şekil alma, izolasyon, renk seçenekleri ahşap, metal ,cam gibi metariyallerle uyumu ile birçok yapıda taşıyıcı ve süsleyici olarak tercih edilen ürünlerimiz başlıca şunlardır; park bahçe taşları, cami taşları, villa taşları, otel taşları, çevre düzenleme taşları, cadde, yol taşları, istinat duvarları taşı, mezar taşı, çeşme taşı, şömine  barbekü taşı, yer, cephe kaplama taşları, söve, kat silme taşları, sütun taşları, tarihi eser restorasyon taşları sayısız çiçek renklerini  içerisinde barındıran seçenekleri, nedenleri ile  mimarların, mühendislerin, mütahitlerin; ev, iş sahiplerince de  vazgeçilmez dekorasyon yapı malzemesi olarak tercih edilmektedir.
           Adaca Dogaltaş olarak kalite, fiyat, müşteri memnuniyeti, hak, hukuk, adalet, dürüstlük  ilkelerimiz doğrultusunda  sayısız sıra dışı doğal taş ürünlerimizle hizmet vermekteyiz. İddaa ediyoruz. Sizler hayal edin biz yapalım doğal taşın doğadan sanatla buluştuğu adres Adaca Doğaltaş Madencilik Ltd. Şti.