Taşın Doğadan Sanatla Buluştuğu Adres...
BİZİ ARAYIN
  • Çalışma Saatlerimiz
    PZT - CMTS 09:00 / 18:00
  • 0352 661 55 99
Anasayfa SİYAH TÜF OCAK
SİYAH TÜF OCAK
     Adaca Doğaltaş Kayseri Tomarza İlçesi Karakaya Mevkiinde bulunan Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 25 hektar işletme ruhsatlı zengin rezerv yataklarına sahip doğaltaş ocaklarımızdan birisidir.
            Özgül ağırlığı yaklaşık 1700 ton/m3’dir.Siyah tüf doğal taşımız Kayseri Tomarza bölgemize özgü yöresel taşlarımızdan birisidir. Maden taş ocaklarımızda iş makinaları yardımıyla devrilen kayalar ustalarımız tarafından istenilen  yaklaşık ölçü ve ebatlarında çivi balyoz yöntemi ile blok taşları ve kırma yapı taşları çevre istinat duvarı için üretilmektedir. Sipariş üzerine özel üretimlerde yapılmaktadır.
         Siyah tüf blok taşlarımız Adaca Dogaltaş  fabrikamıza sevk edilerek  istenen ölçü ebatlarda kesilip işlenmektedir  özellikle taş kat silmeleri, taş kapı, pencere söveleri, taş küpeşteler, patlatma/çarpma  profil işleme özelliği ile öne çıkmaktadır.
             Siyah tüf taş ocağımızdan blok taş ham madde olarak da satışlarımız devam etmektedir...
            Geçmişten günümüze kadar ülkemiz ve Kayseri Tomarza bölgemizdeki  bir çok  han, hamam, cami,   çeşme, ev, köprü, kervansaray, kale, yol, köprü, kilise gibi sayısız tarihi eserlerde işleme şekil alma taş taraklama, taş yontma, izolasyon, hava şartları dayanımı, estetik güzelliği sebebiyle günümüze kadar kullanılarak gelmiştir. Doğal taşın ahşap, cam, metal gibi materiallerle uyumu  ile günümüzde park bahçe cami villa otel çevre düzenlemesi çadde yol istinat duvarları taş mezar taş çeşme taş şömine yer cephe kaplama taşları tarihi eser restorasyonlarında kullanılmaktadır. Sayısız çiçek renklerini  içerisinde barındıran seçenekleri  nedenleri ile  mimarların mühendislerin mütahitlerin; ev, iş sahiplerince de  vazgeçilmez dekorasyon yapı malzemesi olarak tercih edilmektedir. Siyah tüf Tomarza Kayseri Taşı da en çok tercih edilen taşlardan biridir. Doğadan sanata; siz hayal edin biz yapalım ADACA Dogaltaş Mad Ltd Şti.