Taşın Doğadan Sanatla Buluştuğu Adres...
BİZİ ARAYIN
  • Çalışma Saatlerimiz
    PZT - CMTS 09:00 / 18:00
  • 0352 661 55 99
Anasayfa GÜLKURUSU ANDEZİT OCAK
GÜLKURUSU ANDEZİT OCAK
     Gülkurusu andezit tas ocağımız Kayseri Tomarza İlçesinde Adaca Dogaltaş Madencilik Ltd Şti firmamız adına Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden  50 hektar  dogaltaş maden işletme ruhsatılıdır. 
       Gülkurusu andezit dogal taşımız  Kayseri Erciyes Dağının binlerce yıl öncesi volkanik patlamaları sonucu günümüze dek oluşarak gelmiştir.Yüksek miktarlarda rezervlere sahiptir.Özgül ağırlıgı yaklaşık 2,0 ton/m3'dür.
       Gülkurusu andezit dogal taş maden taş ocağımızda  eksavatör iş makınaları yardımıyla devrilen kayalar kaliteli ocak ekibimizdeki ustalarımız tarafından  istenilen  yaklaşık ölçü ve ebatlarında çivi balyoz yöntemi ile üretilen blok kayalar sipariş üzerine özel üretimlerde yapılmaktadır.
             Gülkurusu andezit blok taşlar  Adaca Dogaltaş  fabrikamıza sevk edilerek  istenen ölçü ebatlarda kesilip işlendiği gibi  farklı firma fabrikalara  hammadde  blok taş olarak da satışlarımız devam etmektedir.
            Gülkurusu andezit dogaltaşımız  geçmişten günümüze kadar bölgemizdeki  Tomarza İlçemizdeki bir çok  han, cami, çeşme, ev, köprü ,kervansaray, kale, kilise gibi sayısız tarıhi eserlerde işleme şekil alma izalasyon hava şartları dayanımı estetik güzelliği sebebiyle kullanıldığı görülmektedir.